Przegląd Piosenki Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie

Dnia 5 maja 2023 r. odbył się po raz XXII „Przegląd Piosenki Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie”, który jest eliminacją do „Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina”. Udział  w tym muzycznym zmaganiu wzięło 24  solistek/ów i 15 zespołów.

Jury w składzie: p. Dyrektor Alicja Trybus, p. Ewa Moskal – Buksalewicz  i p. Paweł Szukalski  wyłoniło następujących laureatów:

• Kategoria klasy I-III szkoły podstawowej – solistka, solista:

I miejsce:  Krzysztof Kowalczykiewicz z kl. 3c  – za wykonanie piosenki: „Plecak, torba i walizka”

II miejsce: Wojciech Filisiewicz z kl. 2c – za wykonanie piosenki: „Meluzyna”

III miejsce: Jan Piotrowski  z kl. 2c  – za wykonanie piosenki: „ Płyną po wodzie statki”

• Kategoria klasy I – III szkoły podstawowej – zespół:

I miejsce:  Nikola Napiórkowska, Lilianka Sudoł, Oliwia Przybylska z kl. 3b – za wykonanie piosenki  „Mucha w mucholocie”

II miejsce: Liza Sońka, Hania Binkowska, Milena Jarmuszczak, Tamara Plewińska  z kl. 3b – za wykonanie piosenki: „Samba”

III miejsce: – Adam Napiórkowski, Bartosz Górny z kl. 2c – za wykonanie piosenki: „Krecik”

Wiktoria Wachowiak, Maja Obrzeżgiewicz z kl.3c – za wykonanie piosenki:  „Pięknie żyć”

• Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowej – solistka, solista:

I miejsce:   jury przyznało dwa pierwsze miejsca:

Alicja Michalak z kl. 6b – za wykonanie piosenki: „Arabska noc”

Klaudia Ramotowska z kl. 6b – za wykonanie piosenki: „Someone like you”

II miejsce:   Zuzanna Maciejewska z kl. 5c – za wykonanie piosenki: „Nowe dni”

III miejsce: Kamila Yunoszewa  z kl. 6b – za wykonanie piosenki: „Czowen”

Wyróżnienia przyznano:

Agnieszka Teodorczyk z kl. 4b – za wykonanie piosenki: „Rudy, rudy rydz”

Artem Moroz z kl. 5c – za wykonanie piosenki: „Ojczyzna”

• Kategoria klasy IV – VI szkoły podstawowej – zespół:

I miejsce: jury miejsca nie przyznało;

II miejsce: liza Żygalkiewicz z kl. 4a, Artem Moroz z kl. 5c ,  – za wykonanie piosenki:   „ Oczyśćmy się”

III miejsce: Zofia Jurgiewicz, Iga Szymaszkiewicz, Martyna Remlein z kl. 5c, Anna Dera z kl. 6a – za wykonanie piosenki: „Nic dwa razy się nie zdarza”

• Kategoria klas VII i VIII szkoły podstawowej – solistka, solista:

I miejsce: Martyna Kilian z kl. 7a – za wykonanie piosenki: „Zaprzyjaźnić się chcę”

II miejsce: jury przyznało dwa miejsca;

Amelia Szulc z kl. 8e – za wykonanie piosenki: „Belly ache”

Urszula Lachowicz z kl. 8c – za wykonanie piosenki: „Szyba” z musicalu „Metro”

III miejsce: Matylda Kaczmarek z kl. 7a – za wykonanie piosenki: „Cant help falling in love”

• Kategoria klas VII i VIII szkoły podstawowej – zespół

I miejsce: Urszula Lachowicz z kl. 8c, Martyna Kilian –  za wykonanie piosenki: „Bo chcieć znaczy   móc”

II miejsce:  Faustyna Tomczak z kl. 8a, Michalina Lange  z kl. 8c – za wykonanie piosenki: „Mori”

Wszystkim uczestnikom „Szkolnego Przeglądu Piosenki” naszej szkoły dziękujemy  za udział, laureatom  gratulujemy zdobytych miejsc!.

Paweł Szukalski