Gra biblioteczna – „Biblioteka bez tajemnic”

  • Ile książek znajduje się w naszej bibliotece szkolnej?
  • Jak nazywa się księgozbiór w czytelni?
  • Jak nazywa się dział biblioteki, w którym zgromadzone są elektroniczne nośniki informacji?
  • Jaki dział oznaczony jest literą „R” i czego on dotyczy?
  • Co oznacza skrót ISBN, który znajduje się na każdej książce?

I jeszcze wiele innych pytań czekało na odnalezienie odpowiedzi przez uczestników gry bibliotecznej „Biblioteka bez tajemnic”. Przez dwa tygodnie kwietnia uczniowie klas 4 krążyli podczas przerw, przed lekcjami albo po lekcjach, po pomieszczeniach wypożyczalni i czytelni
z formularzami konkursowymi. Szukali ukrytych odpowiedzi – na regałach, między regałami, na książce, w książce, na półce, w internecie, w szkole… Liczyła się spostrzegawczość, uważność, logiczne myślenie i wytrwałość. Trudne? Dla niektórych najbardziej to ostatnie – nie zniechęcać się i konsekwentnie poszukać odpowiedzi na wszystkie 21 pytań 🙂 Uczniowie docierali  w te miejsca, które dla czwartoklasistów były nowe i odkrywali, jak różnorodne są zbiory w szkolnej bibliotece. Ubiegłoroczne wielkie zakupy ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pozwoliły pozyskać nowości wydawnicze i rozbudować posiadane już serie, o które wytrwale dopytywali młodzi czytelnicy.  Jeśli jacyś uczniowie klasy 4 „utknęli” w dziale „Beletrystyka 1-3”, to odkryli całkiem nowy, ciekawy obszar do rozpoznania. Owocem konkursu jest nie tylko większa świadomość gdzie i czego można poszukiwać w szkolnym księgozbiorze, ale zyskanie nowej perspektywy czytelniczej – jeszcze tak wiele super tytułów czeka w dziale „Beletrystyka 4-6”|, „Przygoda” albo „Fantasy”!

Jeśli konkurs, to oczywiście podium:

I miejsce :

Alicja Dybionka 4b i Karolina Klimaszewska 4d,

II miejsce:

Zofia Perz 4b i Joanna Wyzuj 4b,

III miejsce:

Zuzanna Łagoda 4b i Agnieszka Teodorczyk 4b.

Gratulujemy wytrwałości i efektów pracy! Cieszymy się, że wielu czwartoklasistów jest częstymi gośćmi w naszej bibliotece. Nie tylko przy okazji konkursów:)

                                                                                   Nauczycielki z Waszej szkolnej biblioteki 🙂

Skip to content