Projekt Edukacyjny „Kuchnia Molekularna” zakończony

Dzisiejszą prezentacją zakończyła się całoroczna praca w projekcie gimnazjalnym „Kuchnia molekularna” realizowanym przez trzy grupy uczniów oddziału 2C Gimnazjum pod okiem Pani Marty Tomczyk. W ciągu roku szkolnego, zgłębialiśmy tajniki sferyfikacji podstawowej, odwróconej oraz wielu innych aspektów tej niezwykle ciekawej dziedziny, jaką jest właśnie kuchnia molekularna, zwana często kuchnią eksperymentalną. Wśród naszych zadań projektowych było między innymi stworzenie prezentacji multimedialnych dotyczących kuchni molekularnej, sferyfikacji podstawowej oraz sferyfikacji odwróconej, aby móc przybliżyć temat naszej publiczności. Przeprowadziliśmy również warsztaty z żelowania substancją agar-agar, która jest często wykorzystywana przez szefów kuchni.

Relację z warsztatów znajdziecie pod tym linkiem:

http://sp2mosina.edu.pl/index.php/eko-zelki/

Fotogalerię z wydarzenia możecie obejrzeć pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/pg/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Mosinie-135269153320660/photos/?tab=album&album_id=745472512300318

Naszym ostatnim zadaniem było przeprowadzenie ankiet o gotowaniu i kuchni molekularnej w naszej szkole. Przepytaliśmy około 200 osób, zebraliśmy wyniki i zaprezentowaliśmy je na multimedialnych wykresach.

Dziś mieliśmy okazję pokazać efekty naszej całorocznej pracy szerszej publiczności. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

Opiekun projektu,

Marta Tomczyk

Skip to content