Motyli Wolontariat

Szczypta cierpliwości, trochę wytrwałości, oraz duże gorące serca i efekt Motyla gwarantowany, sprawdzony przepis na pomaganie mają wolontariusze Hospicjum Palium. Mimo nie sprzyjającej pogody udało się zachęcić do niesienia pomocy wielu poznaniaków a także przybyłych spoza stolicy wielkopolski. Stary Rynek wypełnił się tysiącami motylków

i ponad stu wolontariuszami trzymających puszki, bo jak określili organizatorzy potrzeby są bardzo duże na rozbudowę szpitala Hospicjum Palium w Poznaniu na Osiedlu Rusa.  Nie zabrakło tam także naszych uczniów. Z oddziału Gimnazjum II aby wesprzeć tę akcję charytatywną pod hasłem: ,,Skrzydła do pary” i przekazać wolontariuszom przepiękne motyle wykonane przez nauczycieli świetlicy wraz z uczniami udali się: Martyna Maciejewska, Zofia Zielińska i Patryk Wyzuj. Wrażenia jak mówią ogromne: zaskoczyła nas liczba osób zaangażowanych w to wspaniałe wydarzenie. Pomimo złej pogody przychodziło ludzi coraz więcej, zakładali na siebie koszulki, zabierali puszki, motyle i szli zbierać datki na ten szlachetny cel. Mogliśmy uczestniczyć we wspaniałym koncercie orkiestry, solistów, instrumentalistów, tancerek  a także brać udział w przedstawieniu teatralnym uczniów ze szkoły specjalnej, do którego pięknego występu nawet my delikatnie się przyczyniliśmy. Pojechaliśmy tam, żeby przekazać motyle i dowiedzieć się trochę o akcji. Zrobiliśmy więcej i  pewnie, to nie będzie nasz ostatni udział w tym wydarzeniu. Prawdą jest, że coraz więcej instytucji i szkół przyłącza się do tej potrzebnej akcji. Jak mówią wolontariusze osób chcących pomagać, jest na szczęście coraz więcej, także w przyszłym roku szkolnym w szeregi wolontariuszy wstąpią zapewne nasi uczniowie, bo tego wsparcia nigdy nie jest za wiele.

Paweł Szukalski