Pierwszy Dzień Wiosny w SP

21 marca w naszej szkole obchodzono pierwszy dzień wiosny. Uroczystość pt.”Wiosna, ach to ty” przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek: Joanny Konary i Eweliny Postaremczak. Tydzień przed pierwszym dniem wiosny, uczniowie losowali tytuł bajki Disneya oraz otrzymali instrukcje dotyczące zadań konkursowych. Dzisiaj do naszej szkoły przybyli goście z „Kopciuszka”, „Królewny Śnieżki”, „Małej syrenki”, „Pocahontas”, „Zaplątanych”, „Śpiącej Królewny”,  „Krainy Lodu”. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu kostiumów związanych z wylosowaną bajką. Później nadszedł czas na zaprezentowanie przygotowanych wcześniej scenek. Uczniowie doskonale wywiązali się z tego zadania. Być może niektórzy odkryli w sobie talent aktorski. Trzecie zadanie nawiązywało do znanego programu „Jaka to melodia”. Reprezentanci klas musieli podać tytuł i bajkę, z której pochodziły prezentowane piosenki. W ostatniej konkurencji uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością bajek. Ostatecznie zwyciężyła klasa 6a, drugie miejsce zajęła klasa 6c, trzecie 5b. Wyróżnione klasy otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

FOTORELACJA

Joanna Konara i Ewelina Postaremczak

Skip to content