Maja Kilian finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego!

23 lutego odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Organizatorem   konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Do finałowego etapu zakwalifikowało się zaledwie 18 uczniów z całej Wielkopolski – wśród nich Maja Kilian z klasy VIII a.

Zadania uczniów w poszczególnych etapach nie należały do łatwych – obejmowały wiadomości i umiejętności z zakresu całej szkoły podstawowej oraz kilkanaście dodatkowych tekstów literackich i filmów. Opanowanie tak rozległego materiału w krótkim czasie wymagało od Mai ogromnego zdyscyplinowania, samozaparcia i systematycznego doskonalenia umiejętności polonistycznych. W pierwszym i drugim etapie Maja musiała wykazać się wiedzą z każdego działu językoznawstwa i teorii literatury oraz napisać kilka dłuższych i krótszych form  literackich. W etapie finałowym Maja pisała pracę, w której wykazała się znajomością poznanych tekstów kultury. Ciężka praca została nagrodzona tytułem finalisty konkursu. Warto podkreślić, że Maja w minionym roku również brała udział w tym konkursie i wtedy zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Mai – miłośniczce literatury – serdecznie gratuluję sukcesu i pięknego reprezentowania naszej szkoły w konkursie.

 

wychowawczyni

Mariola Dominiczak

Skip to content