Łukasz Wierzbicki – pisarz i podróżnik, odwiedził naszą szkołę!

4 listopada uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Łukaszem Wierzbickim, pisarzem mieszkającym w Borówcu w sąsiedniej gminie Kórnik. Jest on autorem bardzo popularnych książek dla dzieci np. „Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek”, „Przygoda niesłychana Benedykta i Jana”, „Machiną przez Chiny”. Przyciągają one młodych czytelników ciekawą treścią, opartą na prawdziwych wydarzeniach, lekkim, łatwym w odbiorze stylem oraz pięknym wydaniem z bardzo ładnymi ilustracjami
i odpowiednią dla dzieci czcionką.

Podczas spotkania okazało się, że nasz gość jest nie tylko utalentowanym pisarzem, ale też wspaniałym aktorem. W bardzo atrakcyjny sposób zapoznał dzieci ze swoimi książkami oraz pracą pisarza. Dzięki stylowi prowadzenia oraz licznym rekwizytom, zdjęciom i filmowi spotkanie było ciekawe, wesołe i dynamiczne. Pod koniec dzieci mogły zadawać pisarzowi pytania, a także zakupić jego książki.

Książki pana Łukasza Wierzbickiego już wcześniej cieszyły się w naszej bibliotece powodzeniem, liczymy, że po tym spotkaniu zainteresowanie nimi będzie jeszcze większe.

Skip to content