Ogólnopolski Konkurs „Misja Książka” trwa

Od 15 listopada będzie można głosować na naszą książkę oraz obejrzeć  stronę jej poświęconą   (informacje o książce oraz autorach na stronie wydawnictwa Ridero) a także przeczytać jej fragmenty.
Zosia Czaplicka 2c, Nikodem Demuth 2c, Klaudia Fornalik 3b, Inez Zalewska 3b oraz Ania Stiller 3c, biorą udział w wielkiej przygodzie. Tę przygodę stanowi ogólnopolski konkurs „Misja książka” odbywający się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Do konkursu zaś zaprosili młodzież: Fundacja Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing – inteligentny system wydawniczy dla niezależnych autorów. Nasi młodzi autorzy, teraz już pisarze, przy wsparciu opiekuna (Wiesława Szubarga) napisali książkę składającą się z pięciu opowiadań.
Zbiór opowiadań nosi tytuł „Podróż” i dotyczy różnych aspektów podróżowania. Niektóre z nich mają charakter realistyczny, inne dzieją się w świecie fantazji. Bohaterowie wędrują dosłownie, docierając do konkretnych miejsc, które można znaleźć na mapie, ale i w głąb siebie, by poznać siebie, czasami uciec od siebie, ale często coś naprawić. W tym celu przenikają lustrzane tafle, zaginając czas, podejmują misję, której efekty mogą okazać się znamienne dla całego świata, odbywają wędrówki po odległych morzach i lądach w poszukiwaniu skarbów, a czasami odwiedzają miejsca, które są im znane i kiedyś wydawały się mało atrakcyjne, ale po latach okazują się być pełne uroku. Wszystkie z opowieści potwierdzają znaną prawdę, że podróże kształcą, dostarczają wiedzy o świecie, są źródłem wspaniałych wrażeń, a pisanie o nich to fantastyczna przygoda, którą można przeżyć wspólnie z wykreowanymi postaciami, świetnie się przy tym bawiąc.
Napisanie książki nie zakończyło naszej pracy. Trzeba było jeszcze zaprojektować okładkę oraz całą książkę od pierwszej do ostatniej strony w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero. System Wydawniczy umożliwił nam dokonanie  na platformie automatycznego składu książki do formatu A5. W tym formacie liczy ona 50 stron (można ją np. wydrukować jako profesjonalną książkę).  Ilustracje do opowiadań wykonała Zosia Czaplicka (6) oraz Ania Stiller (1).
Liczymy, że od 15 listopada będziecie głosować na naszą książkę, co więcej, zaprosicie do głosowania Waszych bliskich: rodziców, rodzinę, przyjaciół i znajomych. W odpowiednim czasie przekażemy Wam link do strony, na której odbywać się będzie głosowanie na książki biorące udział w konkursie.
Opiekun młodych pisarzy
Wiesława Szubarga

Skip to content