„Ludzie z pasją” – kolejne spotkanie

W ostatnim czasie w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie uczniów z Panią wicedyrektor Alicją Witucką-Piskorską. Odbyło się ono w ramach cyklicznie prowadzonych przez Panią Iwonę Hertig „Spotkań z ludźmi z pasją”.
Pani dyrektor opowiedziała nam, jak marzenie, by zostać biologiem, urzeczywistniło się w ten sposób, że   przez dziesięć lat zajmowania się badaniem szczątków kostnych w Instytucie Antropologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Potem jednak zdecydowała się na pracę w szkole i ze szkołą związała swoje dalsze zawodowe losy.
Kolejnym zainteresowaniem naszego Gościa jest malarstwo. Miłość do malarstwa zrodziła się w latach szkolnych.  Do malarstwa  wróciła z ogromnym zaangażowaniem  już jako osoba dorosła, my zaś podczas tego spotkania   podziwialiśmy Jej przepiękne obrazy.
Trzecią pasją pani Alicji Wituckiej – Piskorskiej są ogrody, a właściwie ich projektowanie. Jedna z Jej wycieczek do Londynu była właśnie w całości poświęcona zwiedzaniu najpopularniejszych londyńskich ogrodów, które Ją zachwyciły.
Kolejną Jej pasją  są podróże. Dzięki poznanemu kiedyś podróżnikowi-biologowi, Pani dyrektor przekonała się do tanich, trudnych i odrobinę niebezpiecznych wyjazdów w egzotyczne miejsca. W ten sposób odbyła wiele różnych podróży i już planuje kolejne.
Inne zajęcia, którym  się poświęca, to wytwarzanie przedmiotów różnymi technikami artystycznymi. W wolnych chwilach lubi również czytać książki, oglądać filmy, jeździć na rowerze, czy uprawiać jogę. Od jakiegoś czasu zainteresowała Panią Witucką – Piskorską także fotografia scalająca w jedno malarstwo, piękne widoki, przyrodę i człowieka.
Na co dzień opiekuje się kilkoma zwierzętami, które zostały odtrącone przez swoich właścicieli.
W kolejnej części zajęć Pani Alicja Witucka – Piskorska przeprowadziła dla dzieci warsztaty z mikroskopii optycznej. Uczniowie oglądali i wybarwiali ziarna skrobi z ziemniaka.
Podczas tego niezwykle ciekawego spotkania mieliśmy okazję przekonać się, że Pani Alicja Witucka-Piskorska to niezwykle utalentowana, i o wszechstronnych zainteresowaniach, osoba.

Inez Zalewska – redaktor „Głosu Gimnazjalisty”

pania2
pania

pania5

pania4

Skip to content