Konkurs gminny dla klas trzecich pt. „Mosina w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego”

W środę, 14 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole gminny konkurs pt. „Mosina w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego” adresowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych Gminy Mosina. Była to już szósta edycja konkursu, który wpisał się na stałe w harmonogram konkursów dla najmłodszych uczniów. W konkursie rywalizowały ze sobą cztery trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mosinie, Zespołu Szkół w Rogalinie, Zespołu Szkół w Rogalinku oraz Zespołu Szkół w Mosinie. W jury zasiadła trzyosobowa komisja w składzie: p. pedagog p. Anna Arlt – Stelmachowska,  nauczyciel świetlicy p. Danuta Białas oraz przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej p. Agnieszka Chrzanowska. Turniej był prezentacją multimedialną, w czasie której uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Mosiny, najważniejszych wydarzeń historycznych z nią związanych, a także zabytków, ciekawych miejsc i miejscowości położonych na terenie naszej gminy. W trakcie konkursowych zmagań uczniowie odpowiadali także na pytania dotyczące Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzieci miały także za zadanie ułożyć rozsypankę zdaniową i obrazek z puzzli na czas. Reprezentacjom klasowym towarzyszyły panie nauczycielki z ich szkół p. Katarzyna Banaszyk, p. Gabriela Matuszak i p. Bogna Kreczmer oraz uczniowie z naszej szkoły. Kibice gromkimi brawami nagradzali kolegów za poprawne odpowiedzi na pytania konkursowe. Uczniowie wykazali się świetną znajomością swojej miejscowości, a także gminy, doskonale odpowiadali na pytania. Ostatecznie I miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mosinie w składzie Julian Fiedziuszko, Kacper Zimowski i Martyna Błoszyk. Na II miejscu znalazła się drużyna ze Zespołu Szkół w Rogalinku w składzie Barbara Bąk, Emilia Kubiak i Iga Szulc. III miejsce zajęła reprezentacja ze Zespołu Szkół w Mosinie w składzie Oliwia Bolewska, Justyna Kasprzak i Marceli Nowicki. IV miejsce zajęła drużyna ze Zespołu Szkół w Rogalinie w składzie Zuzanna Hołysz, Filip i Dawid Lubka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gratulacje, pamiątkowe dyplomy a także wspaniałe nagrody, które ufundował Urząd Miejski w Mosinie.

FOTORELACJA

Organizatorki  konkursu

Dorota Gołąb

Kinga Tubis

Skip to content