Konkurs biblioteczny „Wielka Gra” dla uczniów klas IV

Czy wiecie:

  • Co znaczy „Zwiesić nos na kwintę”?
  • Co to jest huragan?
  • Co powoduje, że możesz wyczuć swój puls?
  • Czym są mleczaki?
  • W jakiej dyscyplinie sportowej używa się konia i równoważni?

 

„Wielka Gra”, to konkurs z wiedzy ogólnej. Uczniowie stają przed zadaniem odpowiedzi na wiele pytań dotyczących różnych dziedzin wiedzy i życia. W grudniu tego roku przeprowadziłyśmy konkurs w czterech IV klasach naszej szkoły.  „Sito” konkursu zmniejszało swoje „oczka” w każdym etapie – w I etapie, w poszczególnych zespołach klasowych uczniowie odpowiadali pisemnie na 40 pytań; najlepsi odpowiadali w II etapie na kolejnych 40 pytań. W finale spotkało się 10 uczniów, by ustnie udzielić odpowiedzi na kolejne różnorodne, losowo wybrane i czasem zaskakujące pytania. Ileż było emocji, a ile radości! Poziom wiedzy, umiejętność szybkiego kojarzenia i zdolność opanowania emocji były na bardzo wyrównanym poziomie! Aby wyłonić najlepszego gracza konieczna była dogrywka między trzema uczennicami. Ostatecznie zwycięzcą i zdobywcą tytułu Mistrza „Wielkiej Gry” została Agata Kilian z klasy IVb! II miejsce zdobyła Magdalena Łopusińska z IVc, a III miejsce Zofia Wnęk z IVb. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy III etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwyciężczynie również nagrody książkowe.  Ciekawe, że i Agatka, i Madzia, i Zosia to częste bywalczynie naszej (i pewnie nie tylko naszej) biblioteki. Mają na swoim koncie wiele przeczytanych książek na różne tematy. I były najlepsze w konkursie… Przypadek ? Nie sądzę 🙂

 

Skip to content