Wyniki konkursu bibliotecznego „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

8 grudnia 2017 r. chętni uczniowie z klas III szkoły podstawowej stawili się pełni emocji w bibliotece szkolnej na konkurs ze znajomości książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Jest to seria książek dla dzieci napisanych przez szwedzkiego pisarza Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis. Cieszą się one wielką popularnością. Do tej pory wydano ich 24, a na każdą kolejną dzieci czekają z utęsknieniem.

Uczniowie biorący udział w konkursie mieli bardzo trudne zadanie, trzeba było przeczytać 23 książki z tej serii. Dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej był to wielki trud a zarazem chyba też olbrzymia radość obcowania z książką.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Dzieci musiały odpowiedzieć na 27 pytań i rozwiązać 4 zagadki. Ze wszystkich książek zostały wyłonione wspólne elementy, postacie i w taki sposób został ułożony test. Dzieci wspaniale sobie poradziły z tak trudnym zadaniem a różnice między miejscem I, a II to tylko 0, 5 pkt. Natomiast różnica między miejscem II, a III to 1 pkt. Tak wyrównanej walki dawno nie widziałyśmy w konkursach organizowanych przez bibliotekę.

miejsce 1

Stefan Arlt-Stelmachowski III d

Urszula Lachowicz III c

miejsce 2

Faustyna Tomczak III a

Wojciech Zarzycki III a

miejsce 3

Dominika Zięterska III a

Marcin Pomykalski III e

miejsce 4

Jagoda Wolarczak III b

Piotr Wilczak III e

Wyróżnienia otrzymali:

Alan Wechta III b

Bartosz Limański III a

Jakub Wilczak III e

Aleksander Bober

 

Wszystkie wymienione osoby otrzymały nagrody książkowe dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zakamarki i finansowaniu ich z Rady Rodziców. Uczestnicy konkursu również otrzymali mapy miejscowości Valleby, w której przeżywają swoje przygody młodzi detektywi z „Biura detektywistyczne Lassego i Mai”.

W tym roku została wydana kolejna książka „Tajemnica mody”, która jest już dostępna w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do jej przeczytania, kto jeszcze nie czytał!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom, to była dobra robota!!!

 

Skip to content