Grzybowy rajd

Dnia 16 września 2017 roku odbył się pierwszy w tym sezonie rajd rowerowy Szkolnego Koła Rowerzystów, Szkoły nr 2 w Mosinie, później zatytułowanego przez nas „Grzybowym rajdem”.  Zapowiadana pogoda nie zachęcała do udziału w rajdzie, jednak ku naszemu zaskoczeniu ciepłe promienie słońca towarzyszyły nam przez większość wycieczki. Uczniowie wraz z opiekunami-p. Danutą Białas z mężem oraz panią Arletą Tatarynowicz, pokonali trasę przez Mosinę, Sowiniec, Baranowo i Krajkowo liczącą ok. 27 km. Wszystkim uczestnikom miłą niespodziankę zrobiła pani Kasia Żmuda, która pierwszy raz, po dłuższej przerwie dołączyła, jako osoba towarzysząca do naszej wycieczki. W trakcie jazdy robiliśmy postoje. Na postojach w lesie, rozchodziliśmy się do lasu w poszukiwaniu grzybów. Nikt nie wrócił z pustymi rękoma do domu, jednak tytuł „króla grzybobrania” otrzymał Filip Paczyński, który w trakcie jazdy, na poboczu zauważył dwa dorodne borowiki. Oczywiście pani Danusia uwieczniła Filipa na fotografii, trzymającego swoją zdobycz. Wszyscy zadowoleni z wycieczki, szczęśliwie powrócili do domu. Uważam rajd za bardzo udany. Tak, jak na każdej wycieczce, tak i na tej nie zabrakło mnóstwa uśmiechu i dobrej zabawy !

W rajdzie udział wzięli:   Weronika Rossa, Sandra Słowik, Filip Paczyński, Mateusz Grzonkowski, Hubert Węclewski.

Sandra Słowik z klasy IIa gimnazjum