Eliminacje szkolne „Mosińska Jesień 2017” .

Dnia 15 listopada 2017 na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Mosińska Jesień 2017”. Konkurs był okazją do nietypowej lekcji poezji, w której wzięły udział klasa 2c gimnazjum i klasa 5b . Zanim uczestniczki przystąpiły do recytacji przygotowanych tekstów, uczniowie zastanawiali się, czy recytator musi  zachować rytm wiersza, czy też może interpretować utwór stosując przerzutnię. Rozmawiano także na temat zasad recytacji oraz sposobów odbioru poezji.

Uczennice biorące udział w konkursie oczarowały publiczność ciekawą interpretacją tekstów poetyckich. Wybór zwyciężczyni nie był prosty. Jury złożone z czterech uczniów i nauczycielek języka polskiego: Pani Eweliny Postaremczak i Pani Anny Chilczuk – Bech przyznało pierwszą nagrodę Julii Piątek z klasy 2a.

Nagrodę publiczności zdobyła Julia Kordy z klasy 2c.

Podczas obrad jury uczniowie rozmawiali o poezji lingwistycznej,  bawili się wierszem Mirona Białoszewskiego „Ach, gdyby, gdyby nawet piec zabrali…”  oraz recytowali swoje ulubione utwory.

 

Julia Piątek będzie reprezentowała naszą szkołę w gminnym konkursie 17 listopada w MOK.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

                                                                                                                      Anna Chilczuk – Bech

Skip to content