Drzwi otwarte w Dwójce

16 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbyły się „Drzwi otwarte” dla przyszłych uczniów oddziałów zerowych i klas pierwszych oraz ich rodziców.

Już od progu na naszych miłych gości czekała fotobudka walentynkowa. Mamy nadzieję, że dzieciom   spodobała się możliwość zrobienia zdjęć w towarzystwie Myszki Miki.
Odwiedzający budynek szkoły, mogli zacząć swój spacer po niej od  obejrzenia filmu pokazującego mocne strony naszej szkoły, do których niewątpliwie należą:

– doświadczona kadra pedagogiczna,
– praca szkoły w systemie jednozmianowym,
– realizacja wielu projektów edukacyjnych,
– zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów,
– przyjazna atmosfera w szkole,
– świetlica czynna od godz. 6.30-16.00,
– sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne,
– bogaty księgozbiór w szkolnej bibliotece,
– dwie pracownie komputerowe,
– wsparcie psychologiczno- pedagogiczne,
– obiady w stołówce,
– sukcesy uczniów w nauce i sporcie,
– przestronne sale lekcyjne,
– bardzo dobre wyniki osiągane podczas egzaminów zewnętrznych.

Obejrzany film  stał się zachętą do zwiedzenia szkoły. Jej ogrom nie onieśmielił dzieci, wręcz przeciwnie, zachęcił je, by pospacerować szkolnymi korytarzami, zajrzeć do każdej klasy, usiąść w ławce, popisać po tablicy multimedialnej, poczuć się w szkole jak u siebie.

Podczas gdy dzieci z zapałem wcielały się w rolę przyszłych uczniów, ich rodzice zadawali dyrekcji i nauczycielom pytania o godziny zajęć, liczebność klas, warunki panujące w szkole i bezpieczeństwo.
Wszystkim, zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, bardzo spodobał się wystrój klas – dobór dekoracji, żywe barwy przyciągające wzrok i świadczące o tym, że dyrekcja i nauczyciele wkładają wiele wysiłku w to, by pobyt dzieci w   szkole był przyjemny, by sprzyjał nauce, zabawie i nawiązywaniu przyjaźni.
Na pamiątkę pobytu w naszej szkole dzieci otrzymały kolorowe przypinki będące kolejnym elementem promującym naszą szkołę.

Wiesława Szubarga