Baliki karnawałowe w klasach I – III

Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Szalone, pełne wrażeń, kolorów i dźwięków zabawy są tradycją nie tylko dla dorosłych. Baliki karnawałowe to atrakcje bardzo lubiane, długo wyczekiwane również  przez dzieci. Dostarczają im wiele przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole w klasach I – III w dniach 11 i 12 lutego. Tegoroczne baliki miały inną formę niż co roku, bo w reżimie sanitarnym każda klasa organizowała balik oddzielnie, w swojej sali. Mimo tego już od rana, kiedy miały się odbyć bale, było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z balem karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone były serpentynami, balonami i walentynkowymi sercami. Niektóre dzieci bawiły się w strojach dyskotekowych, inne były przepięknie przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, syrenki, królewny, księżniczki, biedronki, jednorożce, smoki, kotki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, żółwie Ninja, batmany, spider many … i nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Niektórzy w swych strojach byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niektórzy nawet przerażenie. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez swych wychowawców. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Skoczna muzyka zachęcała do tańca nawet tych najbardziej wstydliwych uczniów. Wychowawcy zadbali również o liczne atrakcyjne konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczestnicy każdej klasy z żalem opuszczali sale. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa na pewno bardziej zintegrowała klasę, przyniosła wszystkim wiele radości, a po okresie zdalnego nauczania dzieci bardzo tego potrzebowały. Dziękujemy wychowawcom, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczne bale były niezapomnianym przeżyciem, a dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny karnawał już za rok.

GALERIA

 

                                                                                                               Dorota Gołąb

Skip to content