Mamy 63 nowych czytelników!

Uczniowie trzech klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Ze względu na obostrzenia Covid-19 odbyły się trzy osobne, specjalne spotkania (22.01., 25.01. oraz 04.02.). Podczas poprzedzających pasowanie lekcji bibliotecznych dzieci zapoznały się z zasadami poszanowania książek i zachowania się w bibliotece oraz dowiedziały się, jak będzie wyglądało wypożyczanie. Z wychowawczyniami ustalone zostały stałe lekcje, gdy najmłodsi uczniowie będą mogli już samodzielnie i systematycznie korzystać ze zbiorów bibliotecznych. Przed ślubowaniem uczniowie przeszli mały „egzamin” – rozwiązywali zagadki z dziedziny literatury dziecięcej, odpowiadali na pytania związane z biblioteką i czytelnictwem. Wszyscy egzamin zaliczyli, otrzymali specjalne „ordery” i mogli złożyć ślubowanie:
„My uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko ślubujemy,
że o Ciebie dbać będziemy!
Nie zaginać rogów, nie plamić okładki,
poznawać Cię wiernie do ostatniej kartki!
Będziemy się troszczyć, by Ciebie nie gubić,
odwiedzać bibliotekę każdy z nas polubi!
Ślubujemy! Ślubujemy, bo Cię czytać bardzo chcemy!”
Na pamiątkę każdy „świeżo upieczony” czytelnik otrzymał prezenty – zakładkę własnoręcznie wykonaną przez bibliotekarki; książeczkę z serii „Czytam sobie”, pozyskaną w ramach projektu, do którego przystąpiły pierwsze klasy naszej szkoły; książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet, które szkoła otrzymała w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wszystko, aby wspierać rozpoczynających przygodę z literaturą!
Podczas pierwszej wizyty w bibliotece pierwszoklasiści otrzymali również „Kartę Młodego Czytelnika”, taki mały mobilizator do kształcenia umiejętności czytania.
Mamy nadzieję, że dzieci pokochają książki i staną się częstymi gośćmi naszej biblioteki. Z myślą o nich staramy się wzbogacać nasz księgozbiór o pozycje nowe, ciekawe i dostępne dla czytelnika o różnych zainteresowaniach i różnym poziomie umiejętności. Każdy znajdzie coś dla siebie!

GALERIA
                                                                              Zapraszamy i oczekujemy!

                                                         nauczycielki z Waszej biblioteki szkolnej:)

Skip to content