Czyste powietrze wokół nas

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Uczniowie wzięli udział w wielu różnych zabawach z ekologią w tle. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Z tej okazji oddziały przedszkolne zrealizowały ogólnopolski program „Czyste powietrze wokół nas”.  Program ma charakter profilaktyczny, a przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Na zakończenie tygodnia wszystkie zerówki spotkały się na quizie wiedzy o naszej planecie.
Paula Sianos
Agata Nowak