Świetlica zaprasza!!!

Witajcie, Świetliczaki, w nowym tygodniu. Zachęcam do wykonania karty pracy na dziś.

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a 8 maja będzie Dzień bibliotekarza i bibliotek.

Zadania-wyzwania związane są z książkami i zaletami ich czytania. Znajdziecie tu też kilka ciekawostek.

zadanie 1.

Historia książki

zadanie 2.

Jak powstaje książka

zadanie 3.

Książka – zna ją każdy, ale …z jakich elementów jest zbudowana?

Budowa książki

A teraz sprawdź, czy już wiesz:

Odszukaj elementy budowy książki

zadanie 4.

Obejrzyj film z rodzinką Treflików:

„Warto czytać”

zadanie 5.

Wykonaj zakładkę do książki:

zadanie 6.

Obejrzyj fragment programu TV pt.”Dlaczego? Po co? Jak? – Jak powstają książki”

Filmik dodałam do zakładki „Pliki”. Warto zobaczyć!

zadanie 7.

Lubisz układać puzzle? Oto obrazek do ułożenia:

zadanie 8.

Ciekawostka: najmniejsze książeczki świata – miniaturki. Do obejrzenia na filmiku, który odałam w zakładce „Pliki”.

zadanie 9.

A teraz zaśpiewaj piosenkę:

Książki, kto książki czyta

zadanie 10

Na grzbietach książek z biblioteczki – Kolorowanka –wpisuj tytuły przeczytanych przez Ciebie książek.

Pokoloruj regał, kwiaty, skarbonkę i globus oraz grzbiety z tytułami przeczytanych książek.

Zamiast wpisywać tytuły już przeczytanych książek możesz wpisywać tytuły tych, które chciałabyś/chciałbyś przeczytać w przyszłości.

Życzę Wam miłej nauki i zabawy i dużo wytrwałości!

pani Jola