15 MARCA-MŁODZIEŻOWY STRAJK DLA KLIMATU

15 marca, dzięki wezwaniu nastoletniej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg, młodzi ludzie na całym świecie wzięli udział w Strajku Dla Klimatu. Do tego międzynarodowego przedsięwzięcia dołączyli również uczniowie naszej szkoły. W piątek o 10.45 wyszli z klas na boisko, by zaprotestować przeciwko działaniom prowadzącym do zmian klimatycznych na całej kuli ziemskiej. Domagali się walki ze zmianami klimatu. Myśląc o swej przyszłości, pragnęli w ten sposób zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych, których zatrzymanie powinno być priorytetem działania polityków. Pani dyrektor Alicja Trybus, w krótkim wystąpieniu przedstawiła zebranym, jakie zagrożenia niosą ze sobą zmiany klimatu oraz wręczyła zwycięzcom konkursu plastycznego „Strajk dla klimatu” nagrody rzeczowe.
W dniach poprzedzających protest, uczniowie uczestniczyli w zajęciach proekologicznych prowadzonych przez wychowawców klas, obejrzeli film ” Punkt krytyczny”, który niósł przesłanie o działaniach na rzecz ochrony naszej planety oraz przygotowywali plakaty, które demonstrowali na uczniowskim proteście.

W imieniu społeczności uczniowskiej – Danuta Białas

Zdjęcie, które znajduje się poniżej, wykonał pan Dariusz Madej
„To jest absolutnie najpiękniejsze zdjęcie jakie dziś zobaczyłam! Dziękujemy i gratulujemy!  Brawa dla Państwa, brawa dla uczniów i uczennic!”  napisała Ewelina  Kycia Network Coordinator Greenpeace