I miejsce dla Mosińskiej Dwójki w I Gminnym Wyścigu Matematycznym

12 marca w Zespole Szkół w Krośnie odbył się I Gminny Wyścig Matematyczny. W konkursie wzięło udział 6 reprezentacji szkół z naszej gminy. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VI-VIII. Naszą szkołę reprezentowała drużyna: Lech Nowicki kl VIa, Maria Krajewicz kl VIIb i Mikołaj Miedziak kl VIIIa pod opieką pani Katarzyny Żmudy. Uczniowie pracowali zespołowo rozwiązując zadania matematyczne. Prawidłowe rozwiązanie dawało odpowiedź umieszczaną w krzyżówce. Dopiero poprawne odczytanie hasła i uzyskanie największej ilości punktów gwarantowało wygraną. Reprezentacja naszej szkoły uporała się z bezbłędnym odgadnięciem hasła w najkrótszym czasie pokonując wszystkich przeciwników i gwarantując sobie w ten sposób I miejsce w konkursie. Organizatorki konkursu przygotowały dla zawodników niespodziankę, jaką był escape room. Gratuluję uczniom bardzo wysokich wyników i życzę dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.

Katarzyna Żmuda

konkurs gminny

    

 

Skip to content