UCZNIOWSKA PAMIĘĆ

W ramach Tygodnia obchodów 100.Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2 zrealizowała zadanie, polegające na odwiedzeniu 19 października br. miejsc upamiętniających Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie oraz  grobów Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie  zapalili na nich znicze oraz zatknęli okolicznościowe chorągiewki. W trakcie realizacji zadania uczniowie wraz z opiekunami wspominali Powstańców, którzy zginęli za Ojczyznę, jak Piotr Mocek oraz Tych, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu. Poznali akcję znakowania grobów powstańców, którzy byli mieszkańcami Ziemi Mosińskiej. Przy okazji zwrócili uwagę, że groby harcerzy też są oznakowane, ale krzyżem harcerskim.

Danuta Białas, Anna Sikora