Aktywna Tablica = Aktywny Uczeń + Aktywny Nauczyciel

W piątek 23 marca odbyło się w naszej szkole drugie spotkanie nauczycieli z czterech szkół naszej gminy biorących udział w rządowym programie Aktywna Tablica.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w  Mosinie, Szkoły Podstawowej w Rogalinku i Szkoły Podstawowej w Daszewicach wzięli udział w lekcji języka polskiego prowadzonej przez p.Annę Ciesielską i matematyki prowadzonej przez p.Marzenę Kasprzak. Uczniowie chętnie korzystali z możliwości tablic multimedialnych i pokazali, że nawet trudne zagadnienia można przyswoić w przyjemny, ciekawy lub całkiem  zabawny sposób.

Następnie w ramach spotkania warsztatowego nauczyciele dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi  obserwowanych lekcji i wiedzą na temat zastosowania w szkole technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Przydatne narzędzia poznawane podczas spotkania pozwolą uatrakcyjnić tok lekcji, ułatwią uczniom zrozumienie i zapamiętanie trudnych pojęć.

Jedno jest pewne. W szkole nie tylko uczniowie się uczą.

Marzena Kasprzak