Odblaskowe pierwszaki

10 października 2016 r. w klasie I a odbyło się spotkanie z cyklu  „Odblaskowe pierwszaki”. Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa dzieci przebywających poza domem. Inicjatorem spotkania było  Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Najpierw w klasie gościliśmy funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy przybyli do nas z jednostki gaśniczej w Mosinie. Strażacy rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, telefonów alarmowych a także sposobów prawidłowego zachowania się w sytuacjach mogących stanowić dla nich zagrożenie. Na koniec spotkania dzieci mogły przymierzyć hełmy strażackie, których strażacy używają w trakcie akcji ratowniczych.  Kolejni goście, którzy przybyli do naszej klasy z panią dyrektor Alicją Trybus to pani Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu w Mosinie pani Anna Balcerek – Kałek oraz  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz jednostki w Mosinie. Podczas spotkania dzieci zostały poinformowane o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Funkcjonariusz policji w praktyczny sposób pokazywał uczniom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby uniknąć przykrych zdarzeń. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego dlaczego odblaski świecą i czy mają gdzieś może umieszczoną żarówkę. Stwierdziły, że odblaski są widoczne na skutek odbijającego się światła a noszone w odpowiednim miejscu wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania dzieci najbardziej czekały na moment wręczania odblaskowych kamizelek. Chętnie je przymierzały, a wszystko po to by być widocznym na drodze. I tym miłym akcentem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie.

Dorota Gołąb

wychowawca klasy I a