Warsztaty językowe w Wurzburgu

W dniach od 26 do 30.09.2016r. dziesięcioro uczniów naszego Gimnazjum pod opieką pań germanistek –  p. Arlety Dąbrowskiej – Tatarynowicz i p. Joanny Szajek przebywało na warsztatach językowych  w Niemczech, w Wurzburgu. To już drugie takie spotkanie z grupą uczniów z Niemiec- poprzednie miało miejsce w czerwcu, w Mikuszewie. Ponieważ prawie cała grupa doskonale się znała, atmosfera od samego początku była wspaniała. Wszyscy uczniowie mieszkali w nowoczesnym domu młodzieżowym, gdzie organizowane były również prace projektowe i seminaria. Młodzież pracowała zazwyczaj w grupach mieszanych polsko- niemieckich, pod czujnym okiem doświadczonej kadry. Głównym założeniem warsztatów była integracja grupy na wielu płaszczyznach- również poza zajęciami. Uczniom bardzo podobała się Gra miejska w centrum Wurzburga. Podczas wykonywania zadań, uczniowie mogli podziwiać uroki i zabytki miasta-między innymi Katedrę czy Rezydencję Biskupa wraz z przyległym , przepięknym parkiem. Posiłek zjedliśmy na tarasie widokowym nad rzeką Men, podziwiając urokliwe winnice i panoramę miasta. Pogoda bardzo nam sprzyjała, dlatego czas wolny spędzaliśmy  wspólnie na świetnie wyposażonym boisku sportowym . Wieczory spędzaliśmy w ośrodku grając w tenisa stołowego i gry planszowe. Podczas wieczorku pożegnalnego towarzyszyła nam niezwykła atmosfera- wszyscy tańczyli, żartowali i świetnie bawili się.

Czas w Niemczech szybko nam minął i w piątek , po obiedzie, musieliśmy wyjechać w długą  drogę powrotną. Pożegnaniu towarzyszyło wiele emocji- były łzy wzruszenia, uściski, wspólne zdjęcia i zapewnienia, że koniecznie musimy się jeszcze spotkać… Wspólnie spędzony czas pokazał, że młodzież świetnie zintegrowała się  i polubiła, a przyjaźnie pozostaną jeszcze na długi czas.

FOTORELACJA

 

                                                                                                                                    Joanna  Szajek

Skip to content