Nasi Stypendyści Burmistrza

Nazywam się Błażej Garus, uczęszczam do oddziału III D gimnazjum.
Od trzech lat biorę udział w przedstawieniach organizowanych w naszej szkole – należę do kółka teatralnego Igła od początku jego powstania. Moją ulubioną formą są jasełka. Bardzo lubię pisać wiersze. Robię to, oczywiście, kiedy przychodzi wena, jednak stawiam także czoło wyzwaniom z zewnątrz – zawsze jestem chętny do napisania wiersza na temat, który wydawał mi się nieciekawy, a jednak został zaproponowany. Prowadzę kółko szachowo – warcabowe w gimnazjum (wcześniej także w  szkole podstawowej). Z tego powodu już trzeci raz będę kapitanem drużyny naszej szkoły na najbliższym turnieju szachowym w powiecie poznańskim. Należę do Samorządu Uczniowskiego, gdzie pełnię funkcję sekretarza – m.in. piszę protokoły z naszych spotkań. Moimi ulubionymi przedmiotami są język polski i wiedza o społeczeństwie. Planuję w przyszłości wybrać studia, na których będę mógł się rozwijać w jednym z tych dwóch kierunków.

Nazywam się Julia Malinowska. Mam 15 lat. Jestem uczennicą klasy 3c Gimnazjum nr 2 w Mosinie. Uczęszczam do tej szkoły od 2 lat.

Interesuje się biologią i chemią, są to również moje ulubione przedmioty szkolne. W przyszłości chcę dalej rozwijać moje zainteresowania w tych dziedzinach.

W roku szkolnym 2015/2016 moja średnia  wyniosła 5, 79. Brałam także udział w licznych konkursach, gdzie zdobyłam:

– I miejsce w Konkursie o  Unii Europejskiej organizowanym dla uczniów Gimnazjów miasta Poznania i powiatu poznańskiego pod patronatem europosła Andrzeja Grzyba,

– I miejsce w Konkursie „Odrodzenie” organizowanym przez moja szkołę,

– III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w etapie szkolnym,

– awansowałam do etapu rejonowego w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym.

W czasie wolnym lubię zapomnieć o nauce i pograć w gry, przeczytać dobrą książkę lub posłuchać muzyki.

Nazywam się Klaudia Fornalik. Jestem  uczennicą klasy III B gimnazjum. Cechują mnie pogoda ducha i optymizm. Lubię się uczyć, a do obowiązków szkolnych podchodzę odpowiedzialnie. Staram się być systematyczna i  zdyscyplinowana w pracy. Cechują mnie także: dociekliwość i ambicja. Cechy te łączę z ciekawością świata, co w przyszłości być może przełoży się na liczne podróże, które umożliwią mi poznanie innych kultur  i obyczajów oraz doskonalenie umiejętności językowych.

Wyznaję zasadę, że wszystko należy  robić  „na 100 %”. Dążę więc do osiągania jak najwyższych wyników w nauce, czego wyrazem jest wysoka średnia, którą uzyskuję od pierwszej klasy gimnazjum. W roku szkolnym 2015/2016 moja średnia  wyniosła 5, 85.

W ubiegłym roku szkolnym brałam udział w kilku przedsięwzięciach:

– pełniłam funkcję redaktora w szkolnej gazecie: „Głos Gimnazjalisty”, prowadząc dział aktualności. Z zadań przydzielanych przez opiekuna gazety starałam się wywiązywać wzorowo;

– wzięłam udział w spektaklu   poświęconym uchwaleniu Konstytucji 3 Maja;

– brałam udział w przygotowaniach do podsumowania projektu: „Znamy poetów z Wielkopolski”, który poświęcony był postaci Wincentego Różańskiego;

–  uzyskałam wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim: „Pamięć Nieustająca”;

– jestem laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: „Arsenał Pamięci”;

– byłam zaangażowana w realizację projektu: „Jasnowłosa prowincja”.