Sprawozdanie z IV rajdu rowerowego dnia 15 października 2016 roku.

W pochmurną, wietrzną sobotę, w mocno zmniejszonym składzie wyruszyliśmy na trasę rajdu. W rajdzie wzięli udział:

Patryk Wyzuj, Zosia Krakowska, Zosia Bukowska, Julka Lum,           Kuba Ławecki, Filip Paczyński, Martyna Krug, Weronika Rossa, Agata Ślachciak, Kinga Gierszewska, Patryk Stachowiak – wujek Julki a zarazem wychowanek p. Białas.   

Trasa rajdu prowadziła przez Krosno do Drużyny. Tam wjechaliśmy na czerwony szlak turystyczny przebiegający po lasach bogulińskich, leżących na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Grupę prowadzili Kuba i Patryk, pilnując by nie zgubić szlaku. Czerwony szlak poprowadził nas do dwóch Miejsc Pamięci Narodowej leżących po prawej i lewej stronie drogi Mosina-Żabno. Poznaliśmy historię tych miejsc, zapaliliśmy znicze i po chwili zadumy pojechaliśmy dalej. W Sowinkach zwiedziliśmy stary ewangelicki cmentarz, na którym zachowały się w dobrym stanie nagrobki. Szkoda, że nikt nie dba o takie miejsca, gdyż jest to historia naszego kraju. Trasa wynosiła ok. 20 kilometrów.

Danuta Białas

Skip to content