Świętowanie z Dwójką

Święta Bożego Narodzenia już za parę dni, co podkreślić miał świąteczny festyn, który w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbył się we wtorkowy wieczór 12.12.2024 r. Na wszystkich, którzy tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością, czekały liczne atrakcje.

Swoje podwoje otworzyła szkolna kawiarenka zachęcająca do relaksu oraz rozmów ze znajomymi przy kawie i cieście. Miłośnicy żurku, barszczu ukraińskiego, chleba ze smalcem i ogórkiem, bigosu, pasztecików i innych dań   tłumnie, po zrobionych zakupach, odwiedzali świetlicowe MINI BISTRO. Ci zaś, którzy chcieli utrwalić wrażenia tego wieczoru, chętnie korzystali z foto-budki, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miłośnicy niecodziennego makijażu, by poprawić urodę, ochoczo poddawali się zabiegowi malowania twarzy zmywalnymi farbami.

Podczas tego miłego, przedświątecznego wieczoru nie mogło zabraknąć artystycznych występów naszych utalentowanych uczniów, którzy śpiewali kolędy i inne piosenki świąteczne, wystawiali jasełka, tańczyli, budząc swymi występami powszechny zachwyt i uznanie wśród zgromadzonej publiczności. Ta zaś, odwiedzając szkolną galerię artystyczną, mogła także podziwiać najbardziej udane prace plastyczne naszych uczniów.

O godz. 18.00 Dyrektor szkoły, Pani Alicja Trybus, zaprosiła Przyjaciół szkoły na opłatkowe spotkanie przy choince ubogacone występami dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na nasze przedświąteczne spotkanie. Cieszymy się, że wśród odwiedzających tego dnia naszą szkołę znaleźli się także jej ubiegłoroczni absolwenci. Życzymy wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Wiesława Szubarga