Kolejne Targi Samodzielności za nami?

W dniu 15 czerwca na drugiej, trzeciej i czwartej lekcji odbyły się w szkole tradycyjne Targi Samodzielności. W tym roku towarzyszyło nam hasło; “Podziel się swoimi pasjami! Mamy Moc!”. Każda klasa przygotowywała wspólne zadanie na odstresowanie lub rozwijanie pasji, a chętni uczniowie dzielili się indywidualnie swoimi pasjami i hobby. Każdy z hobbystów przygotował dla odwiedzających jego stoisko super zadanie. Swoje pasje prezentowali młodsi uczniowie, starsi uczniowie i co nas bardzo, bardzo cieszy nasi koledzy i koleżanki z Ukrainy! Co było na stoiskach? Niech przemówią zdjęcia! To one najlepiej oddadzą klimat Targów Samodzielności?

A poniżej relacje naszych hobbystów:

Julia i Weronika klasa 8a – nasze koleżanki z Ukrainy:

Bardzo nam się podobało, że na naszym stoisku pojawiło się bardzo dużo osób zaangażowanych w narysowanie postaci, które nas fascynują. Cooky, Koya, RJ i Mang są to małe postacie, które były zaprojektowane przez członków popularnego zespołu koreańskiego BTS. Większość dzieci dorysowywało jeszcze coś specjalnie dla nas, co było naprawdę miłe. Bardzo fajnie będziemy wspominać ten dzień. Ja, Weronika, bardzo się cieszę, że poradziłam sobie z komunikacją w języku polskim.

Janek z 4a:

Miałem stoisko z filatelistyką. Niektóre osoby naprawdę się interesowały się moimi zbiorami. Mam nadzieję, że zachęciłam kogoś do zbierania znaczków.

Targi Samodzielności relacja Kasi i Aliny –

Kasia : Mnie najbardziej podobały się koraliki. Postanowiłam na Targach Samodzielności zaprezentować swoje umiejętności związane z tworzeniem biżuterii. Najpierw przyniosłam do szkoły pudełko z małymi koralikami i na lekcji języka polskiego dla uczniów z Ukrainy uczyłam koleżanki i kolegów oraz panią Anię, jak zrobić kwiatki, później zapisałyśmy instrukcję dla uczniów, którzy odwiedzą moje stoisko. Ściąga z instrukcją po polsku bardzo mi pomogła w kontakcie z osobami, które przyszły na moje stoisko:)

To to  super pomysł, ale było bardzo trudno pokazywać koraliki 3 godziny lekcyjne.

Alina: Mi najbardziej podobały się szachy, bo rozwijam logikę i dobre myślenie.

Mateusz: Podobało mi się najbardziej to, że mogliśmy się zintegrować i poznać z nowymi ludźmi.

Mikołaj: Najbardziej podobało mi się to, że poznałem kilka nowych osób i nauczyłem ich trochę o gitarach.

Laura: Świetnie jest się opiekować młodszymi kolegami i koleżankami. Moje małe dzieci z Ukrainy były fantastyczne, choć… mają energii więcej niż ja.

Do zobaczenia za rok!

Anna Chilczuk-Bech