„XXI Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina”

„XXI Gminny Przegląd Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina” odbył się dnia 7 czerwca 2023 roku, który  dostarczył młodym wokalistom i słuchaczom wiele muzycznych wrażeń i emocji. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory na wysokim poziomie. Przebieg Przeglądu Piosenki miał formę koncertu, który odbył się przy sprzyjającej pogodzie na terenie amfiteatru szkolnego w obecności uczestników przeglądu , nauczycieli  i uczniów.  Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 24 solistek i solistów oraz 12 zespołów.

Organizator  muzycznego przedsięwzięcia   – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie,  spełniła oczekiwania uczestników konkursu, poprzez umożliwienie uczniom szkół Gminy Mosina   zaprezentowania  ulubionej formy muzycznej jaką jest piosenka.

Członkowie jury w składzie:

1. Dyrektor szkoły Alicja Trybus – gospodarz muzycznego konkursu;
  2. Karina Chomicz – Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu wydziału wokalnego;
  3. Blanka Świtaj – Łukasik – wokalistka zespołu muzycznego;
  4. Siostra Nikodema – prowadząca zespół „Mikołajki” przy parafii św. Mikołaja w Mosinie;                                                                                                       po wysłuchaniu 36 wykonań piosenek wyłoniło laureatów.

Wyniki „XXI Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina” przedstawiają się następująco:

• Kategoria klasy I-III szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Alicja Skowrońska (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Julia Łukaszczyk (Szkoła Podstawowa nr 1  w Mosinie)

III miejsce: Krzysztof Kowalczykiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie).

• Kategoria klasy I-III szkół podstawowych – zespół:

I miejsce: Ida Malińska, Wiktoria Szulda, Stefan Skrzypczak Zuzanna Kutzner (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Nikola Napiórkowska, Lilianka Sudoł, Oliwia Przybylska ( Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

III miejsce: Wiktoria Wachowiak, Maja Obrzeżgiewicz ( Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

• Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Alicja Michalak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

II miejsce: Jakub Wiśniewski  (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

III miejsce: Hanna Palutka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie)

• Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych – zespół:

I miejsce: Zuzanna Topczewska, Maja Cierniak, Maria Kurek, Nikola Fabiś, Jakub Wiśniewski   (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Agata Gierlik, Wiktoria Michałowska (Szkoła Podstawowa w Krośnie)

III miejsce: Zofia Czyżak, Lena Dziurleja, Amelia Monikowska, Izabella Sobolewska  (Szkoła Podstawowa w Daszewicach)

• Kategoria klas VII, VIII szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Martyna Kilian (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

Martyna Rasz (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Marzena Matusiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie)

III miejsce: Urszula Lachowicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie).

.

• Kategoria zespoły – szkoły podstawowe klas VII, VIII .

I miejsce: Urszula Lachowicz, Martyna Kilian (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie))

II miejsce: Faustyna Tomczak, Michalina Lange (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

Organizator przeglądu – Szkoła Podstawowa nr 2  w Mosinie , dziękuje:

–  wszystkim młodym artystom za udział w gminnym święcie piosenki,  gratuluje zajętych miejsc;

– nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do występów, wspierali ich w tym muzycznym zmaganiu.

– wszystkim osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia „XXI Przeglądu Piosenki Szkół Gminy Mosina”.

Kolejna edycja XXII  za rok, na którą już dzisiaj zapraszamy!

Dyrektor szkoły Alicja Trybus

Paweł Szukalski