Jarmark cudów, czyli RODZINNY FESTYN W DWÓJCE

3 czerwca odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie Festyn Rodzinny, na który społeczność lokalną zaprosiła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Pani Alicja Trybus, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, Społeczność SP2 w Mosinie oraz Rada Osiedla nr 4 „Za Barwą”.

Sobotnie popołudnie, piękna letnia pogoda, atrakcyjny program, który zagwarantował Organizator imprezy oraz gościnne progi Dwójki, sprawiły, że boisko szkolne odwiedziły tego dnia tłumy osób z uznaniem wypowiadających się o rozmachu przedsięwzięcia, które obfitowało w wiele atrakcji artystycznych plastycznych, sprawnościowych, sportowych, kulinarnych i naukowych.

Odwiedzający strefę młodego plastyka rysowali, malowali   uczestniczyli w warsztatach mydlarskich lub wykonywali przypinki. W strefie piękna można było poddać się zabiegom fryzjerskim oraz upleść wianek . Miłośnicy literatury  odwiedzali stoisko z tanią książką oraz kolejne stoisko z książkami, z których sprzedaży dochód przeznaczony zostanie na Hospicjum Palium. Ci, którzy lubią rywalizację, brali udział w konkursach, np. w konkursie wiedzy pszczelarskiej. Naukowcy   eksperymentowali ,  dowiedzieli się też, jak można zagospodarować wodę deszczową. Miłośnicy motoryzacji podziwiali niezwykłej urody motocykle. Osoby lubiące kolorowe stroje odwiedzali fotobudkę oferującą kostiumy, w które można było się przebrać i poudawać kogoś, kim na co dzień się  nie jest. Czas umilały naszym gościom występy artystyczne uczniów, muzyka i taniec. Najmłodsi mieszkańcy Mosiny mogli korzystać z dmuchanych obiektów lub pobawić się mydlanymi bańkami. Chętnie odwiedzano stoiska serwujące ciasta, herbatę, kawę, lemoniadę, popcorn, staropolski bigos, kiełbaski z grilla, smakołyki kuchni ukraińskiej i wiele innych. Nikt nie narzekał na nudę, wręcz przeciwnie, wszyscy świetnie się bawili.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, tym bardziej że każdy los wygrywał, zaś w losowaniu głównym Sponsorzy zagwarantowali szereg atrakcyjnych nagród, między innymi: kosz ze słodyczami, zestaw narzędzi, grill elektryczny, komplet ręczników, mikrofon gaimingowy, słuchawki, wyciskarkę do soku, urządzenie do pizzy,  poduchy dla psa, zestawy kosmetyków, ubrania, deskorolkę elektryczną, komplet ręczników, urządzenie do gotowania na parze, dzbanek filtrujący, drukarkę, voucher na zakup roweru, za co serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom i jednocześnie Przyjaciołom Szkoły za okazane serce i wielki gest. Ufundowane przez Nich nagrody budziły emocje u wszystkich sprawdzających swoje losy i okrzyki radości u tych, których losy okazywały się zwycięskie.

Popołudnie spędzone w Dwójce na pewno można uznać za bardzo udane. Służyło ono nie tylko dobrej zabawie, ale  przyczyniło się do większej integracji rodziców i uczniów ze szkołą, która jest  nie tylko miejscem nauki, ale także miejscem, w którym można spędzać wolny czas ,co okazuje się  i przyjemne, i pożyteczne bowiem dochód, jaki udało nam się uzyskać z festynu przeznaczony zostanie na wyposażenie sali językowej, dzięki czemu nauka stanie się nie tylko bardziej efektywna, ale także przyjemniejsza.

Wiesława Szubarga