„Bajanka” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Z radością informujemy, że 21.12.2023 r. zakończyłyśmy proces wprowadzania do systemu elektronicznego blisko 600 książek zakupionych za kwotę 11.000 PLZ ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem Programu jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. Cieszy nas bardzo, że udało się zakupić do naszej biblioteki prawie wszystkie pozycje z listy proponowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli książek. Wszystkie wprowadzone woluminy widoczne są w naszym elektronicznym katalogu dostępnym na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka.

W ramach NPRCz 14.12.2022r. odbyło się również spotkanie autorskie klas 2 z panią Moniką Skikiewicz, znaną dzieciom jako Bajanka. Jest ona autorką serii książek „Olo i Awa – logopedyczna zabawa”. Uczniowie zgromadzeni w stołówce naszej szkoły zostali zaproszeni do aktywności, które odpowiadały na naturalną potrzebę ekspresji w ich wieku. Otrzymali porcję wiedzy, ruchu i zabawy. Zachęceni do logicznego myślenia, zadziwieni eksperymentami z chęcią brali udział w zadaniach proponowanych przez pisarkę. Pani Monika przekazała książki swojego autorstwa do naszej biblioteki w darze. Dzieci już je wypożyczają!

Książeczki z serii „Olo i Awa – logopedyczna zabawa” wykorzystują fakt, że rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze. Bajanka przedstawia w nich ciekawe historie z życia rodziny, a jednocześnie zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. Można tu znaleźć obrazki do oglądania, ale także zadania do wykonania, związane m.in. ze śpiewem, pokazywaniem czy zgadywaniem. Książeczki mogą dzieci czytać same, albo pobawić się razem z rodzicami.

Cieszymy się, że dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa możemy zaproponować naszym czytelnikom młodszym i starszym nowości wydawnicze, które uczą, bawią, wzruszają, pobudzają do działania, do wszechstronnego rozwoju. Zapraszamy do biblioteki!