Obrady Młodzieżowego Sejmiku Rzeczypospolitej Mosińskiej

29.11.2022r. odbyły się kolejne, tym razem robocze, obrady Młodzieżowego Sejmiku Rzeczypospolitej Mosińskiej. Przed spotkaniem  grupy uczniów ze wszystkich szkół otrzymały zadania, które mieli opracować. W zespołach szkolnych uczniowie zastanawiali się nad dalszymi losami wybranych budynków znajdujących się na terenie naszego miasta, m.in.: „Kokotka”, przy ul. Wawrzyniaka, pałacu ”Budzyń” przy ul. Krotowskiego oraz budynku starego młyna przy ul. Kolejowej. Nasi posłowie szukali pomysłów na zagospodarowanie wybranego obiektu. Na spotkaniu natomiast omawiali na forum:

– jakie przeznaczenie, nowy cel może mieć dany budynek,

– kogo można zaprosić do współpracy,

– w jaki sposób pozyskać sponsorów, darczyńców- biznesplan,

– jak wygląda gminne, lokalne otoczenie, z którym można współpracować przy projekcie?

Posłowie mieli okazję przedyskutowania swoich pomysłów w różnych grupach i przenosili je na duże arkusze papieru, rysując najciekawsze wizje danego budynku. Obrady, jak zawsze, składały się z dwóch części; oficjalnej i integracyjnej. W części integracyjnej Pani Paulina Marciniak – nauczycielka ze szkoły w Krośnie zaplanowała zabawę, w której Posłowie mogli zapoznać się, trochę otworzyć i dowiedzieć wielu rzeczy o sobie.

Opiekun:

Anna Arlt-Stelmachowska

Skip to content