#SzkołaDoHymnu

Chcąc zamanifestować  przywiązanie do wolności i radość z jej odzyskania,  społeczność naszej szkoły, już po raz kolejny, dołączyła do setek szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, a także placówek polonijnych w Polsce, by wspólnie podjąć inicjatywę Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Szkoła do hymnu”.

10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie wraz z nauczycielami opuścili sale lekcyjne, by o godzinie 11:11 na boisku szkolnym, po wysłuchaniu okolicznościowego przemówienia Pani Dyrektor, odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” i w ten sposób uczcić odzyskaną w 1918 roku niepodległość.

Tłem i dopełnieniem tego listopadowego dnia była piękna, niemal wiosenna, pogoda. W blasku słońca przeglądały się kolorowe liście, a ich barwy czyniły ten dzień jeszcze piękniejszym i bardzo radosnym.

Wiesława Szubarga

Filmy i fotorelacja do obejrzenia na fb szkoły.

Film 1

Film 2