5 WAŻNYCH SŁÓW

SONY DSC

Klasa 3a SP w ostatnich trzech miesiącach brała udział w projekcie „5 WAŻNYCH SŁÓW”.
Do projektu zaprosiły nas Pani Agnieszka Klementyna-Grygiel i Kinga Tubis. W projekcie uczestniczyła również klasa 5a ze Szkoły Podstawowej nr 1 , której wychowawczynią jest Pani Magdalena Niemczykiewicz-Rogacka.
Celem naszego projektu, było dowiedzenie się jakie słowa są dla nas w życiu ważne i które chcielibyśmy częściej słyszeć.” Lubię cię”, „kocham cię” to ważne słowa, ale jak się okazało cenne są też „wierzę w Ciebie”, „jestem z Ciebie dumny” , „ masz talent” „bądź sobą”.
W pierwszym etapie naszej pracy wykonaliśmy „słowa cukierki”, które później rozdawaliśmy przechodniom. Od nich również zbieraliśmy informacje na temat dobrych i ważnych w życiu słów.
Kolejnym etapem było stworzenie „Cukierkowego Drzewa”, z którego każdy mógł się poczęstować miłym słowem.
Trzecim zadaniem było wyszywanie, wybranego przez nasi naszym zdaniem najważniejszego słowa – KOCHAM CIĘ. Do naszej pracy próbowaliśmy włączyć przechodniów na targowisku. Bardzo żałujemy, że tak mało dorosłych zechciało nam w tym zadaniu pomóc, a tym którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.
Następnym działaniem było utworzenie „POCZTY DOBRYCH SŁÓW”. Jej działanie jest tajemnicą, ale zapewne wielu uczniów z naszej szkoły już dostało list od tajemniczego przyjaciela.
Nasze działanie zakończymy w tym tygodniu, ozdabiając wspólnie
z uczniami klas I-III nasz napis „KOCHAM CIĘ”, gdyż nam udało się wyszyć tylko kilka liter. Teraz czekamy na kreatywność naszych kolegów i twórcze wykończenie napisu.