Co będzie się działo 21 marca w naszej szkole?

21 marca w naszej szkole

Pierwszy Dzień Wiosny – Bieg Wiosenny, ale też Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. (za: https://www.pfron.org.pl/) I my dołączymy do tej akcji!

Plan dnia dla kl. 4-8

Na 2 i 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się Bieg Wiosenny – uczniowie podzieleni na 4 -5-osobowe grupy będą przemieszczać się po szkole, by skorzystać z atrakcji przygotowanych przez poszczególne klasy, dowiedzieć się czegoś nowego lub nabyć nowe umiejętności. Po długiej przerwie pozostaniemy na boisku, by wszyscy chętni mogli zatańczyć belgijkę, którą ćwiczycie na lekcjach wychowania fizycznego. Dowiemy się wówczas, które klasy najbardziej zaangażowały się w Bieg Wiosenny i zdobyły nagrody. Po powrocie do sal pamiętajcie o tym, by zrobić ciekawe zdjęcie Waszych nóg w kolorowych skarpetkach. Dla klasy, która w największym stopniu zaangażuje się w tę akcję i zrobi najciekawsze zdjęcie, czeka dodatkowa nagroda.

Z życzeniami powodzenia dla Ósmoklasistów podczas egzaminów próbnych

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Ciesielska