Usypaliśmy Górę Grosza!

Nasza szkoła przystąpiła do XXIII edycji akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.  Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazywaliście środki na  pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na stworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce, również nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w tej akcji. W tym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego mieli za zadanie mobilizowanie swoich klas do odkładania groszy, by włączyć się w organizowaną przez świetlicę szkolną akcję. Niektóre klasy świetnie wywiązały się z tego zadania, choć przyznać trzeba, że wyjątkowo zaangażowali się w zbiórkę uczniowie klasy 3c zachęcani przez swoją wychowawczynię, panią Dorotę Gołąb. W klasach młodszych pokaźne „zbiory” przynieśli również uczniowie klas 2b i 3b. Wśród starszych klas wyróżniły się szczególnie 6b i 8b, ale niemały stosik do Góry Grosza dorzuciły 5b, 8c, 4b, 4c, 4d, 5a, 6a, 5c, 8a.

W świetlicy szkolnej trwa akcja segregacji i pakowania monet, by przekazać je organizatorom akcji. Do końca marca dowiemy się, jaką sumę udało nam się zebrać.

Zapraszamy do fotogalerii na Fb – GALERIA

Danuta Białas

Anna Ciesielska

Skip to content