Słodki Mikołaj po raz kolejny nas odwiedził

Święty Mikołaj, który jednocześnie okazał się bardzo słodki, przyjechał w tym roku do naszej szkoły na saniach. Było to możliwe z tego powodu, że grudzień wprowadził nas w zimową atmosferą, w której nieskazitelnie biały śnieg osiadł na gałęziach drzew i otulił puchem drogi, by w ciągu dnia cieszyć nas swym iskrzącym się w słońcu pięknem, a nocą rozpraszać mrok.

W takiej oto śnieżnej atmosferze w murach naszej szkoły odbywała się od wtorku do piątku, w ramach akcji: „I Ty możesz zostać słodkim Mikołajem” sprzedaż ciast, które piekli uczniowie z klas 4-8. Akcję koordynowały Panie: Justna Górna, Joanna Szajek, Anna Arlt-Stelmachowska, Katarzyna Żmuda i Wiesława Szubarga. Jej celem było materialne wsparcie Mikołaja, absolwenta naszej szkoły, który od wielu już lat przewlekle choruje.

To, co działo się w tych dniach w naszej szkole, z uśmiechem obserwował św. Mikołaj, który 6 grudnia odwiedził naszych najmłodszych uczniów . I choć Święty wzbraniał się przed pozowaniem do zdjęć,   nam  udało się Go sfotografować, gdy opuszczał mury budynku. Pewnie spieszył się, by obdarować tego dnia jak najwięcej dzieci, bo przecież miło jest móc obdarować kogoś upominkiem od serca, wspomóc dobrym słowem, otoczyć troską, okazać życzliwość i uczynić świat odrobinę lepszym.

Wiesława Szubarga

Skip to content