Zuzanna Musielak laureatką etapu wojewódzkiego VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nasi sąsiedzi- Żydzi.

Celem konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej wraz z Gminą Chmielnik, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w  Kielcach jest przywrócenie pamięci i popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej i funkcjonowania sztetli na terenie Polski przed 1939 r. oraz Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

Jury, w skład którego weszli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, spośród nadesłanych na konkurs prac wyłonili laureatów etapu wojewódzkiego wśród których znalazła się praca Zuzanna Musielak. Laureaci etapów wojewódzkich konkursu będą rywalizowali o tytuł laureata etapu ogólnopolskiego. Opiekunem merytorycznym pracy Zuzanny jest p. Beata Buchwald.

Zuzannie życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.

Skip to content