Wyniki „XXII Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina”

„XXII Gminny Przegląd Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina” odbył się dnia 7 czerwca 2024 roku. To wydarzenie muzyczne zrzesza młodych wokalistów szkół Gminy Mosina, dostarczając uczestnikom i słuchaczom wiele muzycznych wrażeń i emocji. Wszyscy uczestnicy XXII edycji  zaprezentowali wybrane przez siebie utwory na wysokim poziomie. Przebieg Przeglądu Piosenki miał formę koncertu, który odbył się w Mosińskim Domu Kultury.  Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 40 solistek i solistów oraz 14 zespołów.

Organizator  muzycznego przedsięwzięcia   – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie przy współudziale Mosińskiego Ośrodka Kultury  spełniły oczekiwania uczestników konkursu, poprzez  umożliwienie uczniom szkół Gminy Mosina   zaprezentowania  ulubionej formy muzycznej jaką jest piosenka.

Członkowie jury w składzie:

1.    dyr. Alicja Trybus;
  2.  Anna Balcerek – Kałek;
  3. Justyna Kałuzińska;
  4. Danuta Nowak – Połczyńska
  5. Blanka Świtaj – Łukasik;

po wysłuchaniu 54  wykonań piosenek wyłoniło laureatów.

Wyniki „XXII Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina” przedstawiają się następująco:

• Kategoria klasy I-III szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Gabriela Sifrin (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Alicja Skowrońska (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

III miejsce: Gabriela Winskowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie).

• Kategoria klasy I-III szkół podstawowych – zespół:

I miejsce: Ida Malińska, Wiktoria Szulda, Zuzanna Kucner, Stefan Skrzypczak                                                                                                               (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Basia Brzozowska, Julia Andrzejewska, Wiktoria Lum

(Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

III miejsce – jury przyznało dwa miejsca:  Lea Polska, Marcelina Jacewicz, Liliana Karnowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

Jeremiasz Stefański, Antoni Matuszczak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie)

• Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Zuzanna Maciejewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

II miejsce: Ada Matelskai  (Szkoła Podstawowa w Pecnej)

III miejsce: Hanna Palutka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie)

• Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych – zespół:

I miejsce – jury przyznało dwa miejsca:

Idalia Łukowiak, Maria Wróblewska, Iga Wróblewska, Antoni Kmieć    (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

Agnieszka Teodorczyk, Milena Kozal  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

II miejsce: Urszula Krawczyk, Zofia Wajer, Małgorzata Tomaszewska (Szkoła Podstawowa w Rogalinie

III miejsce:  Maja Jandy, Julia Łukaszczyk  (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie)

• Kategoria klas VII, VIII szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Martyna Wojtaszak (Szkoła Podstawowa w Krośnie)

II miejsce: Martyna Kilian (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

III miejsce – jury przyznało dwa miejsca:

Alicja Michalak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

Zuzanna Topczewska (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

.

• Kategoria zespoły – szkoły podstawowe klas VII, VIII .

I miejsce: Zespół „KASKADA”- Nina Lijewska, Sabina Dolata, Antonina Zaremba, Jakub  Wiśniewski (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Alicja Michalak , Larysa Szulakiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

III miejsce: Klaudia Ramotowska , Martyna Kilian (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

Organizator przeglądu – Szkoła Podstawowa nr 2  w Mosinie  przy współudziale Mosińskiego Ośrodka Kultury dziękują:

–  wszystkim młodym artystom za udział w gminnym święcie piosenki,  gratuluje zajętych miejsc;

– nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do występów, wspierali ich w tym   muzycznym zmaganiu;

– jury za wyłonienie laureatów;

– Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie za ufundowanie nagród;

– wszystkim osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia „XXII Przeglądu Piosenki Szkół      Gminy  Mosina”.

Kolejna edycja „XXIII Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina” za rok, na którą już zapraszamy!

dyr. Alicja Trybus

Paweł Szukalski