WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POEZJI PATRIOTYCZNEJ ,,A to Polska właśnie”

5 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs recytatorski „A to Polska właśnie”. Celem konkursu było:

  • popularyzowanie poezji o charakterze patriotycznym,
  • zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką recytacji i kulturą słowa,
  • motywowanie uczniów do poszerzania znajomości poezji,
  • doskonalenie dźwiękowej formy wypowiedzi.

Co to jest patriotyzm? Czym jest Ojczyzna? Co to znaczy być Polakiem? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali w polskiej poezji uczestnicy zmagań konkursowych. Ich zadaniem była recytacja dowolnego utworu poetyckiego o charakterze patriotycznym. Ocenie podlegały: dobór wiersza i jego pamięciowe opanowanie oraz interpretacja tekstu. Forma i tematyka konkursu przyciągnęły bardzo wielu (22!) młodych recytatorów z dwóch kategorii wiekowych: IV – VI i VII – VIII SP i III gimnazjum. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością, którą stanowili piątoklasiści.

W jury zasiadły panie: Anna Chilczuk-Bech, Anna Ciesielska, Mariola Dominiczak i Grażyna Koralewska. Wysoki poziom umiejętności recytatorskich uczestników sprawił, że obrady jury były niezwykle burzliwe. Po wielu dyskusjach jury wyłoniło zwycięzców:

– w kategorii klas IV – VI: 

I miejsce – Oliwia Bolewska (kl. V c),

II miejsce – Dominika Zięterska (kl. IV a),

III miejsce – Marta Kunaj (kl. V c);

 – w kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum:

I miejsce – Zofia Lachowicz (kl. VIII a) i Iga Lewandowska (kl. VIII c),

II miejsce – Julia Kordy (kl. III c gim.),

III miejsce – Nicole Anioła (kl. VIII a).

Oprócz laureatów konkursu jury wyróżniło szczególnie ciekawe interpretacje. Na uznanie zasłużyli: Franciszek Gilowski (kl. IV d), Tomasz Ćwikliński (kl. V c), Faustyna Tomczak (kl. IV a), Iga Pawłowska (kl. V d), Maja Grupińska (kl. IV e) oraz Igor Klimek (kl. V c).

Szczególnie ważne dla uczestników było uznanie publiczności. Zgromadzeni uczniowie w wyniku głosowania wyłonili najlepszych recytatorów. Piątoklasiści docenili:  Franciszka Gilowskiego, Igę Lewandowską i Julię Kordy.

Wszystkim miłośnikom poezji serdecznie gratulujemy!

FOTORELACJA

                                                                                                                JURY

Skip to content