VI Gminny Konkurs Matematyczny – „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Dnia 08.02.2019r w naszej szkole odbył się finał VI Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Organizatorkami konkursu były panie Joanna Konara i  Katarzyna Żmuda. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z ośmiu szkół podstawowych naszej gminy. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. W konkursie wzięły udział reprezentacje następujących szkół: SP w Czapurach,SP w Daszewicach, SP w Krośnie, SP 1 w Mosinie, SP 2 w Mosinie, SP w Pecnej, SP w Rogalinie, SP w Rogalinku.

Konkurs oficjalnie otworzyła Pani Alicja Trybus Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 życząc uczestnikom jak najlepszych wyników ,zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Podczas konkursu dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do konkursu. O wyrównanym poziomie świadczyły dogrywki na wielu poziomach w celu wyłonienia najlepszego ucznia. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności matematycznych.

Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie hexelon. Reprezentacje poszczególnych szkół oprócz zmagań z tabliczką mnożenia rywalizowały między sobą w teście matematycznym z wykorzystaniem programu Kahoot przygotowanym przez gimnazjalistów z klasy III C . Dla przybyłych gości wystąpiła grupa teatralna Igła z przedstawieniem „Kot w butach”, których przygotowała Pani Grażyna Koralewska przedstawienie uświetnił występ zerówki przygotowanej przez Panią Kingę Tubis. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych wypieków, które zostały przygotowane przez klasy III C GIM i VbSP.

Eliminacje, które odbyły się w szkołach były okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowej wśród wszystkich uczniów. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.

Konkurs zakończyła Pani Dyrektor Alicja Trybus rozdaniem dyplomów i nagród.

W VI edycji Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia” nagrody dla szkół ufundował Wielkopolski Kurator Oświaty, a indywidualne nagrody dla Mistrzów tabliczki mnożenia ufundowała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie Alicja Trybus.

Dziękujemy również Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za finansowe wsparcie organizacji przedsięwzięcia.

Oto lista zwycięzców.

Drużynowe wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rogalinie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krośnie

Na każdym etapie został wyłoniony wśród zawodników indywidualny Mistrz Tabliczki Mnożenia

klasa 4 – Jakub Kleiberg – SP nr 1 w Mosinie

klasa 5 – Iga Szulc – SP w Rogalinku

klasy 6 – Jakub Leśniowski – SP nr 1 w Mosinie

klasy 7 – Maja Szuls – SP w Rogalinku

klasy 8 – Amelia Jaśkowiak – SP w Rogalinie

Gratulacje dla wszystkich uczestników VI edycji konkursu i do zobaczenia za rok.

FOTORELACJA

Katarzyna Żmuda

Joanna Konara

Skip to content