Wyniki Konkursu Gminnego „Znamy Poetów z Wielkopolski”

29.03.2019 miał miejsce finał projektu – Konkursu Gminnego „Znamy poetów z Wielkopolski”. Konkurs dotyczył w tym roku szkolnym   poznańskiej poetki, Kaliny Izabeli Zioła i rozpoczął się w listopadzie 2018 roku od konkursów przeprowadzonych w szkołach podstawowych z   gminy, które przyjęły nasze zaproszenie, czyli w Daszewicach, Rogalinie, Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie. Etap szkolny składał się z konkursów: recytatorskiego i z wiedzy na temat życia i twórczości Kaliny Izabeli Zioła. Trzyosobowy zespół, który w etapie szkolnym uzyskał najwyższą ilość punktów miał za zadanie przygotować do etapu gminnego prezentację multimedialną na temat życia i twórczości poetki.

Podczas etapu gminnego uczniowie ponownie stanęli do konkursu z wiedzy (rozwiązywali test) poszerzony o nowe treści w stosunku do etapu szkolnego, odbył się także konkurs recytatorski, który oceniały Panie: Kalina Izabela Zioła, Dorota Strzelecka oraz Dyrektor SP nr 2 w Mosinie Alicja Trybus.  Poniżej przedstawiam wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Konkurs z wiedzy na temat życia i twórczości Kaliny Izabeli Zioła
I miejsce – Kinga Gierszewska, Martyna Kostecka, Zuzanna Pilarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (opiekun p. Wiesława Szubarga)
II miejsce – Norbert Manikowski, Magdalena Palicka, Alicja Wolińska ze Szkoły Podstawowej w Daszewicach (opiekun p. Beata Klemens)
III miejsce – Amelia Jaśkowiak, Tomasz Kowalak, Martyna Radzicka ze Szkoły Podstawowej im Prezydenta Edwarda Raczyńskiego  (opiekun p. Anita Wasilewska).

Prezentacja na temat życia i twórczości Kaliny Izabeli Zioła (prezentacje przygotowywały te same drużyny, które uczestniczyły w konkursie z wiedzy).
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Daszewicach
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Prezydenta Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie.

Recytacja
I miejsce Maja Kilian, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie
II miejsce Nikola Trybiec, Szkoła Podstawowa w Daszewicach
III miejsce Gabriela Knopkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Prezydenta Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie.

Najwyższą nagrodą było Grand Prix. Do tej nagrody doliczaliśmy   etap szkolny konkursu z wiedzy o poetce. Po doliczeniu tych punktów  wspomnianą nagrodę  zdobyła Szkoła Podstawowa w Daszewicach, która uzyskała łącznie 31 p. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie uzyskała 30 p.
Serdecznie gratulujemy zdobywcom Grand Prix oraz wszystkim nagrodzonym  uczestnikom konkursów! Opiekunom  uczniów dziękujemy za przygotowanie podopiecznych do konkursu.

Gościem honorowym Gali Finałowej była pani  Kalina Izabela Zioła. Swoją obecnością zaszczycili nas również:  Dyrektor  Galerii Sztuki w Mosinie, pani  Dorota Strzelecka,  Dyrektor   Mosińskiej Biblioteki Publicznej, pani  Karolina Talarczyk, Dyrektor  Sp nr 2 w Mosinie, pani  Alicja Trybus, nauczyciel Sp nr 2 i koordynator ubiegłorocznej edycji konkursu poświęconego poetom z Wielkopolski, pani  Mariola Dominiczak,  panie ze szkolnej biblioteki: Barbara Siwczak, Małgorzata Szeszko, Magdalena Solecką. Miło nam było spotkać się  także z uczniami biorącymi udział w konkursie oraz z ich opiekunami, panią Magdaleną Rybicką, panią Beatą Klemens, panią Anitą Wasilewską.

 Finałowym uroczystościom  towarzyszyły: wystawa poświęcona życiu i twórczości Kaliny Izabeli Zioła przygotowana przez panie ze szkolnej biblioteki, wystawa pokonkursowa na ilustracje do wierszy kaliny Izabeli Zioła przygotowana przez panią Ewę Buksalewicz – Moskal oraz inscenizacja łącząca muzykę i poetyckie słowo wzbogacone o pokaz multimedialny przygotowana wspólnie z uczniami przez p. Wiesławę Szubargę. W inscenizacji wystąpiły: Iga Pawłowska Justyna Skrzypczak, Zosia Brzozowska, Natalia Szajek, Julia Piątek oraz Maja Kilian.

Galę finałową poprowadzili: Zuzanna Lange i Mikołaj Nowicki.

Do zobaczenia za rok!

Wiesława Szubarga – koordynator konkursu

 

 

Skip to content