Wycieczka do młyna w Grodzisku Wielkopolskim

W dniu 11 X 2019 r. nasza klasa pod opieką wychowawczyni i taty Ksawerego, naszego kolegi z klasy pojechała na wycieczkę do młyna w Grodzisku Wielkopolskim. Była to wyprawa edukacyjna, której celem było poznanie pracy w zakładzie produkcyjnym. Na miejscu serdecznie powitał nas tata Wojtka, naszego kolegi z klasy, który jest wiceprezesem zarządu firmy i na wycieczce był naszym przewodnikiem po zakładzie. W czasie wycieczki po młynie z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy jego opowieści o kolejnych etapach przemiału zboża na mąkę, między innymi na mąkę marki Basia, którą znamy. Dowiedzieliśmy się, że nadzór nad wszystkimi pracami w zakładzie odbywa się dzięki zaawansowanym technologiom oraz za pomocą nowoczesnych maszyn, które gwarantują produkty najwyższej jakości. Pełna automatyzacja i komputeryzacja zakładu zapewnia produkcję wysokiej jakości różnych rodzajów mąki do konkretnego zastosowania np. wypieku pizzy, wyrobu pierogów, gofrów, czy różnych ciastek. Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał miłą niespodziankę – kartonik z 4 kg różnych mąk oraz firmowe gadżety. Po zwiedzaniu młyna udaliśmy się do parku na plac zabaw, a następnie wróciliśmy busem do szkoły. Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka.

FOTORELACJA

Ania Dera

klasa III a

Skip to content