Spotkanie na temat bezpieczeństwa

W dniu 9 X 2019 r. w naszej szkole odwiedzili uczniów klas trzecich – III a, III b i III c przedstawiciele policji, straży miejskiej i straży ochrony kolei. Celem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W trakcie spotkania pani policjantka wspólnie z dziećmi przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, poboczu i przy przechodzeniu przez jezdnię. Przestrzegała nas przed zawieraniem znajomości z nieznajomymi. Wspólnie utrwaliliśmy sobie ważne numery alarmowe. Również pracownicy straży miejskiej i straży ochrony kolei zwrócili dzieciom uwagę na istotny problem bezpieczeństwa. W ciekawy sposób opowiedzieli nam o swoim zawodzie, a także zademonstrowali rekwizyty, których używają w swojej pracy. Wszyscy aktywnie uczestniczyliśmy w spotkaniu i wykazaliśmy się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

FOTORELACJA

Zosia Skrzypek

klasa III a

Skip to content