WIZYTA ZESPOŁU SAXOFRESH W ZESPOLE SZKÓŁ W MOSINIE

W dniu 31. marca uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. Na zaproszenie pani Dyrektor Alicji Trybus odwiedzili nas muzycy z partnerskiego miasta Seelze w Niemczech. Głównym celem ich wizyty w Polsce był udział w XI Ogólnopolskich Dniach Artystycznych z Gitarą, organizowanych przez Mosiński Ośrodek Kultury. W trakcie całego pobytu w Polsce grupą opiekowała się pani Kinga Wośkowiak, która była również tłumaczem w czasie XI ODAzG.

Zespół Saxofresh tworzy czterech saksofonistów, którzy aranżują bardziej i mniej znane utwory muzyki rozrywkowej. Pan Gunter Geweke jest również dyrektorem szkoły muzycznej w Seelze. Zebranych powitała pani Dyrektor Alicja Trybus. Koncert przebiegał pod hasłem „Zeitreise – podróż w czasie”. Jednak zanim grać zaczęli nasi goście, swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, śpiewając i grając na gitarze czy skrzypcach. Byli to: Iga Lewandowska, Katarzyna Tomowiak, Daria Czerwińska, Radosław Preisler i Adam Wieczorek. Do występu przygotowała ich pani Justyna Kałuzińska. Pokazali ogromny talent! Po występach przyszedł czas na występ Saxofresh. Muzycy nie tylko świetnie grali, ale również bawili publiczność swoimi żartami, zapowiadając razem z panią Kingą każdą piosenkę. Niemal wszystkie utwory były znane, więc każdy bawił się razem z zespołem. Czas minął niesamowicie szybko, a na koniec koncertu czekała niespodzianka – pani Justyna zaśpiewała z zespołem piosenkę „Hit the Road Jack”.

Po krótkiej przerwie muzycy poprowadzili warsztaty dla chętnych uczniów gimnazjum oraz

klas szóstych. Polegały one na wspólnym graniu i śpiewaniu, a poprzedziła je taneczna rozgrzewka. Wspólne muzykowanie sprawiło wszystkim dużo radości.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i przyczynili się do tak udanego spotkania w naszej szkole, to był piękny dzień: Dyrekcji Zespołu Szkół, przede wszystkim pani Dyrektor Alicji Trybus, panu Dyrektorowi MOK Markowi Dudkowi (dzięki niemu zespół mógł dotrzeć do Polski dzień wcześniej i być od rana w naszej szkole), pani Kindze Wośkowiak, pani Justynie Kałuzińskiej, paniom ze świetlicy (upiekły pyszne ciasteczka dla naszych gości), panu Dariuszowi Madejowi (fotografia i udział w warsztatach), naszym zdolnym młodym muzykom oraz oczywiście zespołowi Saxofresh. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.

Kinga Wośkowiak

FOTORELACJA

Skip to content