Sprawozdanie z VI rajdu rowerowego dnia 1 kwietnia 2017 roku.

To nie żart Prima Aprilisowy- wiosenny rajd się odbył, sezon rowerowy został otwarty. Przejechaliśmy 22 km.

Poznajemy Rogaliński Park Krajobrazowy z dala od Rogalina”     to hasło dzisiejszego rajdu.          

 W rajdzie wzięli udział:

          Patryk Wyzuj                Marcin Mielcarek

          Hubert Owsianny            Julia Lum

          Patrycja Rzeszutko         Maja Obidzińska

          Zofia Krakowska             Weronika Rossa

          Kuba Ławecki                 Wiktoria Matuszewska

          Sandra Słowik                Kinga Gierszewska

O 9.30 wyruszyliśmy na trasę:  

Mosina-Karolewo-Sowinki-Nowinki-Bogulin-Sowiniec-Mosina.

Jechaliśmy duktami leśnymi podziwiając piękno lasu spowitego w wiosennym słońcu. Wszystkim udzielił się pogodny nastrój, miło w tak piękny, ciepły dzień mknąć na rowerze wśród przyjaznych osób. W Sowinkach na placu zabaw-pierwszy postój. Można coś przekąsić lub nakarmić trawą, naszą dobrą znajomą… kozę. Poznaliśmy ją na poprzednich wędrówkach. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę, mijając groby rozstrzelanych podczas II wojny światowej, przejechaliśmy szosę Mosina-Żabno i dalej pomknęliśmy do Nowinek. Postój na parkingu przy leśniczówce, pamiątkowe zdjęcie i po chwili kierujemy się w stronę Mosiny.Za Nowinkami skręcamy znowu do lasu. Mijamy drugie Miejsce Pamięci narodowej, przecinamy szosę Mosina-Żabno, pozostawiamy z tyłu leśniczówkę Bogulin i zmierzamy do leśnymi drogami do Sowińca. Po przejechaniu 2 km. Jesteśmy w Mosinie. Za tydzień kolejna wędrówka. Hura !!!

FOTORELACJA

Danuta Białas

Skip to content