„Wielka Gra” – turniej biblioteczny dla uczniów klas 5

Czy wiecie co dzieje się z naszymi oczami, gdy kichamy? 

A może wiecie w jakich jednostkach mierzy się natężenie hałasu? 

A co mamy na myśli mówiąc „nie wtykaj nosa do cudzego prosa”? 

Na te i inne pytania znali, albo poznali odpowiedzi uczniowie klas piątych w naszej szkole. Turniej „Wielka Gra”, to konkurs z wiedzy ogólnej. Uczniowie stają przed zadaniem odpowiedzi na wiele pytań dotyczących różnych dziedzin wiedzy i życia. „Sito” konkursu zmniejszało swoje „oczka”
z każdym etapem – w I etapie, w poszczególnych zespołach klasowych uczniowie odpowiadali pisemnie na 40 pytań; najlepsi zmierzyli się w II etapie z kolejnymi 40 pytaniami. W finale spotkało się 7 uczniów, by ustnie udzielić odpowiedzi na kolejne różnorodne, losowo wybrane i czasem zaskakujące pytania. Poziom wiedzy, umiejętność szybkiego kojarzenia i zdolność opanowania emocji były na bardzo wyrównanym poziomie! Aby wyłonić najlepszego gracza konieczna była dogrywka między trzema uczennicami. Ostatecznie zwycięzcą i zdobywcą tytułu Mistrza „Wielkiej Gry” została Emilia Osses z klasy Vc! II miejsce zdobyła Marianna Sobek z Vb, a III miejsce Lena Maćkowiak z Va. Gratulujemy!  Ciekawe, że i Emilia, i Marianna, i Lena to częste bywalczynie naszej (i pewnie nie tylko naszej) biblioteki. Mają na swoim koncie wiele przeczytanych książek na różne tematy. I były najlepsze w konkursie… Przypadek?  Chyba nie 🙂  

 

Nauczycielki ze szkolnej biblioteki:) 

 

Skip to content