Veronic Roth ,,Niezgodna”

Trylogia ,,Niezgodna” autorstwa Veronic Roth opowiada historię Beatrice, która żyje
w społeczeństwie podzielonym na frakcje. Ich nazwy: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość i Serdeczność. Każdy mieszkaniec po ukończeniu szesnastu lat wybiera frakcję, której będzie musiał podporządkować resztę swojego życia. Staje się ona jego nowym domem. Tris wywodząca się z rodziny Altruistów postanawia przełamać rodzinną tradycję
i dokonuje niespodziewanego wyboru. Zaskakuje on wszystkich, nawet ją samą.
Najbardziej w książce podobało mi się szybkie tempo wydarzeń, niespodziewane zwroty akcji oraz charyzmatyczna główna bohaterka. Dziewczyna musi przejść niezwykle trudne szkolenie i ukryć przed wszystkimi swoją tajemnicę, inaczej zginie lub co gorsza zastanie wyrzucona.
Jeśli jesteś fanem Igrzysk Śmierci ta opowieść jest dla Ciebie. Obie bohaterki są twardymi, ostrymi, młodymi kobietami, które zaczynają od publicznego rytuału. Zdeterminuje on ich przyszłość. Obie też muszą wziąć udział w krwawej walce, która rozgrywa się na oczach wszystkich.

E.Lis

Skip to content