Uwaga, ciekawy konkurs! Józef Rufin Wybicki i Polskie Symbole Narodowe

O godle, fladze, hymnie każdy Polak powinien mieć podstawową wiedzę. Wnikliwsi będą wiedzieli jak zmieniało się nasze godło na przestrzeni wieków czy np. jakim człowiekiem był Józef Wybicki – autor tekstu hymnu. Zapraszamy do udziału w wojewódzkim konkursie wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych. Konkurs organizuje już szósty raz Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego oraz Muzeum Śremskie. Jest on współfinansowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Odbywać się będzie w dwóch grupach – klasy IV-VI oraz VII-VIII. Eliminacje wojewódzkie online odbędą się w dniu 30 kwietnia 2021 r. Literatura, która obowiązuje podczas konkursu jest przygotowana do pobrania na stronie konkursu www.konkurs-wybicki.pl

Ciekawy konkurs! Tym bardziej, że J. Wybicki już od 1781r. był związany z Wielkopolską, a zmarł w pobliskich Manieczkach.

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do końca tygodnia czyli 5 marca na adres biblioteka@sp2mosina.edu.pl lub do p. Pawła Szukalskiego ( Teams, Librus).

Zachęcamy!

Nauczycielki z biblioteki szkolnej i nauczyciel muzyki Paweł Szukalski

Skip to content